John McAfee neyin peşinde?

0

John McAfee ismini, ünlü McAfee yazılımını geliştiren kişi olarak tanıyoruz. Dünyanın ilk ticari antivirüs yazılımı olan McAfee, sonrasında Intel’e satıldı ve John McAfee ile bağlantısı kalmadı ancak John McAfee teknoloji gündeminden düşmedi.

Kısa bir süre için kendine Güney Amerika’da, macera dolu bir hayat kuran McAfee, orada kendisine kurulan devlet komplosundan kaçarak kurtulduktan sonra yeniden ABD’ye yerleşti ve önümüzdeki seçimlerde ABD başkanlığına da aday oldu.

FBI’ın, San Bernardino’daki terörist saldırı sonrasında saldırganın üzerinden çıkan iPhone’u kırması için Apple’a baskı yaptığı sırada, iPhone’u Apple’a gerek kalmadan kırabileceğini açıklamasıyla da gündeme gelen McAfee şimdi ise yeni kurduğu şirketi ile gündemde.

Salı günü, küçük bir teknoloji şirketi olan MGT Capital Investments, ABD borsasında en çok işlem gören ve en çok yükselen hisse oldu. Bir günde 108 milyon hissenin el değiştirdiği şirketin değeri aynı gün içinde %37 arttı. Şirketin yaptığı duyuruda, John McAfee’nin CEO olarak şirketin başına geçtiği, şirketin isminin ise John McAfee Global Technologies Inc. olarak değiştiği bildirilmişti. Yatırımcıların bu gelişme üzerine, şirket hisselerine yatırım yaptığı anlaşılıyor.

Daha önce Online Gaming üzerine odaklanan şirketin McAfee’nin işin başına geçmesiyle, siber güvenlik konusuna odaklanacağı açıklandı. John McAfee şirketin onun siber güvenlik ürünlerine yatırım yapacağını, kendisinin de işin başında süreci yöneteceğini açıkladı.

Diğer bir deyişle, yakında McAfee ismiyle yeni siber güvenlik ürünleriyle karşılaşacağız gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>