John McAfee suikaste uğradı

0

Dünyanın ilk ticari antivirüs yazılımı Mcafee’yi geliştiren ve bir süredir kripto para teknolojisi üzerine çalışan, teknoloji dünyasının sansasyonel ismi John McAfeee’ye suikast düzenlendi.

Zehirleyerek suikast

Twitter’de kripto para teknolojileri üzerine yoğun paylaşımlarda bulunan McAfee üç gün sessiz kaldıktan sonra hastanede yoğun bakımda çekilmiş bir fotoğrafı ve “bunu yapandan intikam alacağım”, yorumu ile suikaste uğradığını duyurdu.

Zehirlenerek öldürülmek istediğini iddia eden McAfee’nin, şirketini Intel’e sattıktan sonra yerleştiği Güney Amerika ülkesi Belize’nin başkanı ile arasında kişisel husumet olduğu dile getiriliyor ve McAfee ülke başkanının kendisini cinayet suçlamasıyla mahkum ederek mal varlığına el koymak istediğini dile getirerek, ülkeden ABD’ye kaçmasıyla tanınıyor.

Eski bir hacker ve dijital güvenlik uzmanı olan McAfee’nin Belize başkanı ile arasındaki husumet ise 2012’ye kadar yaşadığı ülkenin politik liderinin, ülkedeki mafya/uyuşturucu/kadın ticareti yapan mafya örgütleri ile para alışverişi yaptığını kanıtlayan dijital dökümanları ortaya çıkarması nedeniyle başlamıştı. Ardından cinayet ve tecavüz suçalamasıyla aranmaya başlayan McAfee, aylarca kaçak yaşayarak, yasa dışı yollardan ABD’ye ulaşmış ve topladığı kanıtları ABD mahkemelerine sunarak suçsuz olduğunu kanıtlamıştı.

O zamandan beri otomatik silahlı korumalarla dolaşan McAfee, politikacılarla kirli ilişkilerini ortaya çıkardığı mafya örgütleri tarafından kendisine daha önce de suikast denemesi yapıldığını dile getiriyor.

McAfee, suikastı düzenleyen kişinin güvenlik kameralarına yakalandığını da anlatarak, yayınladığı motosikletli kişinin kimliğini bilenlere 5000 dolar ödül vereceğini de açıkladı.

2016 seçimlerinde ABD’ya başkan adayı da olan McAfee aday adaylığının ilk aşamasında elenmişti ancak 2020 seçimlerinde yeniden aday olacağını kısa süre önce açıklamıştı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>