JOLED ile Samsung davalık oldu

0

JOLED ile Samsung

Patent konusunda yaşanan anlaşmazlık nedeniyle JOLED ile Samsung davalık oldu. JOLED, Samsung’u patent ihlali gerekçesiyle dava etti.

JOLED ile Samsung anlaşmazlığı

Teknoloji devi şirketler, patent konusunda son yıllarda çok fazla anlaşmazlık yaşayabiliyor. Bu anlaşmazlıkların mahkemeye taşınması, milyon dolarlık tazminat cezalarını görebiliyoruz.

JDI, Panasonic ve Sony tarafından kurulan JOLED grubu da bu anlaşmazlıklardan birini yaşadı. 2018 yılında kurulan JOLED kendilerine ait olan bir patentin, Samsung tarafından izinsiz bir şekilde kullanıldığını iddia etti.

187 milyon dolarlık yatırımın ardından büyük boyutlu ekranlar üzerine çalışan JOLED, şu anda yaklaşık 4 bin adet patente sahip. JOLED tarafından ABD mahkemesine yapılan başvuruda. Samsung’un Galaxy telefonların üretiminde kendisine ait patentleri izinsiz bir şekilde kullandığı iddia edildi.

Açılan patent ihlali davasında JOLED, ilgili zararın karşılanmasını ve bu telefonların satışının durdurulmasını talep ediyor. Samsung tarafı ise bu konuyla ilgili sessizliğini korumaya devam ediyor. Ancak ihlal konusu resmileşirse, bunun Samsung’a milyonlarca dolar zararı olacak. Ayrıca dünya devi, marka itibarında da kayıp yaşayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>