JP Morgan ve Coinbase gizli toplantı yaptı

0

JP Morgan ve Coinbase

Yazar Jeff Roberts tarafından ortaya atılan iddialara göre JP Morgan ve Coinbase gizli toplantı yaptı. Roberts, konuyla ilgili detayları yeni kitabında paylaştı.

JP Morgan ve Coinbase toplantısı

Kripto paralar konusunda bankacılığın dev isimleri halen temkinli davranıyor. Hatta birçok bankacılık devi, kripto para karşıtı bir tutum izliyor. Ancak gösterilen bu tutum ile atılan adımlar bazen farklılık gösterebiliyor.

Fortune yazarı Jeff Roberts yayınladığı yeni kitabında Coinbase ile JP Morgan’ın 2018 yılında gizli bir toplantı yaptığını anlattı. Toplantıda, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yer aldığı belirtildi. Elbette dev şirketlerin birbiriyle görüşmesi şaşılacak bir durum değil ancak Dimon’ın düşüncüleri göz önüne alındığında böyle bir toplantının yapılması ilginç diyebiliriz.

Jamie Dimon, kripto paralar ve Bitcoin’e karşı oldukça sert bir tutum sergilemekteydi. Dimon, Bitcoin gibi para birimlerinin dolandırıcılık aracı olduğunu, herhangi bir çalışanın Bitcoin alıp sattığı görüldüğünde işten çıkarılacağını da söylemişti.

Dimon ile Armstrong arasında yapıldığı iddia edilen bu toplantıda nelerin konuşulduğu ise henüz bilinmiyor. Ancak Roberts’ın iddiaları sonrasında iki taraftan da bir açıklama bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>