JPMorgan Bitcoin için iddialı

0

JPMorgan Bitcoin

JPMorgan Bitcoin için bir hayli iddialı açıklamalarda bulundu. JPMorgan’a göre altın, Bitcoin’den dolayı çok zor bir dönem yaşayacak.

JPMorgan Bitcoin konusunda iddialı

Kripto para sektörü, geleneksel piyasalarda da yeni bir dönemi beraberinde getiriyor. Altın ve dolar gibi yatırım araçları, kripto para sektörü karşısında güç kaybediyor.

ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan, kripto para sektörüne karşı ilk etapta bir hayli mesafeli davranmıştı. Hatta kripto paraları dolandırıcılık aracılığı ile nitelendiriliyordu. Ancak son dönemde JPMorgan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bir hayli ılımlı yaklaşıyor.

JPMorgan’a göre uzun vadede Bitcoin’e yapılan yatırımlar artış gösterecek. Bitcoin’e yönelik bu eğilim, altını da bir hayli zor durumda bırakacak. JPMorgan’ın bu tahminin ana nedeni olarak ise kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i benimsemeye daha yeni başlaması gösteriliyor.

JPMorgan’ın tahminlerine göre orta ve uzun vadede altın fiyatı büyük bir darbe alacak. JPMorgan tarafından yayınlanan yakın tarihli raporlarda, yatırımcıların altndan vazgeçip Bitcoin’e yöneldiğine yönelik bilgiler paylaşılmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>