JPMorgan Bitcoin için karar değiştiriyor mu?

0

JPMorgan Bitcoin

JPMorgan Bitcoin için tutumundan neredeyse tamamen vazgeçiyor. Yıllardır Bitcoin karşıtı olan JPMorgan, bu konuda izlediği politikayı değiştirecek gibi.

JPMorgan Bitcoin stratejisinden vazgeçebilir

Kripto paralar hayatımıza girdiği günden bu yana, özellikle bankalarla ilişkilerinde sorunlar yaşadı. Birçok dünya devi banka, Bitcoin’e karşı geliyor.

ABD’nin en büyük yatırım bankası olan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’e karşı çok sert bir tutum sergilemişti. Dimon, Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak nitelendirilmişti. Ancak Dimon’ın bu açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı 20 bin dolara yükselmişti.

Ancak JPMorgan, bu konuda U dönüşü yapmaya başladı. Hatta kripto para borsası Coinbase ve Gemini ile bir anlaşma da yapıldı. JPMorgan’ın kripto paralara karşı gösterdiği tutum şu an için her ne kadar borsalarla yaptığı anlaşmalar üzerine kurulu olsa da Bitcoin konusundaki tutumunun da tamamen değişmesi pek sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>