Just Eat Takeaway market teslimatına başlıyor

0

Just Eat Takeaway market

Yemek sipariş devi Just Eat Takeaway market teslimatlarına başlayacağını duyurdu. Şirket hizmet alanını genişletiyor.

Just Eat Takeaway market teslimatı yapacak

Avrupa’nın en büyük yemek sipariş ve teslimat şirketi Just Eat Takeaway.com, yaptığı açıklamada Almanya’da bir süpermarket teslimat hizmeti başlatacağını duyurdu.

Şirket, 50 Alman şehrinde faaliyet gösteren Lieferando servisinin artık market alışverişi de sunacağını açıkladı. Böylelikle market teslimatlarıyla şirketin hizmet ağının da genişleyeceği vurgulandı.

Just Eat Takeaway, İngiltere ve Hollanda gibi diğer önemli pazarlarda da benzer bir yaklaşımı araştırıyor.

Şirketin bu alandaki faaliyetlerini hızlandırmasında, Delivery Hero’nun Alman yemek dağıtım pazarına yeniden girmek istemesi de önemli rol oynadı. Takeaway, Delivery Hero’nun Alman operasyonlarını Aralık 2018’de 930 milyon Euro’ya satın almıştı. Paket servisi, 2020 için 151 milyon euro net zarar bildirdi ve 2021’de pazar payı kazanmak için karlılıktan fedakarlık yapmayı planladığını söyledi.

Son yıllarda tüm dünyadan birçok yemek dağıtım şirketleri, market teslimatlarına da başlayarak hizmet ağını genişletmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>