Kablosuz internet performansınızı artırın!

0

İnternet hızı geride bıraktığımız 10 senelik süre içerisinde katlanarak arttı.2004‘lü yıllarda 256 Kbps civarında olan hız, günümüzde rahat bir şekilde 100 Mbps‘leri görebilecek seviyede.

Daha çok evde ve şirketlerde interneti kablosuz olarak kullanıyoruz. Peki kablosuz kullandığımız internetin performansı ne kadar yüksek? Aldığımız 100 Mbps’lik fiber internetin gücünü ne kadar kullanabiliyoruz? İşte ipuçlarıyla karşınızdayız.

Kablosuz internet verimini zirveye çıkartın! 

Ancak kablosuz internetinizi verimli kullanamamanızın en önemli nedeni, kullanılan kablosuz cihazların performansı. Düşük hızlardaki internet hizmetleri için donanım çok önemli olmasa da, özellikle Fiber internet gibi yüksek hızlı internet hizmetini tam anlamıyla verimli kullanmak adına ağ donanımınızın iyi olması gerekiyor.

ShiftDelete.Net ofisimizde kullandığımız Fiber interneti temin eden TürkNet, verdiği ücretsiz profesyonel teknik destekle beraber, yeni aldığımız modemleri kurmamıza yardımcı oldu.

1600 MHz bandında AC bağlantı destekleyen Zyxel VMG8924-B10A modemiyle, 100 Mbps’lik internetten, kablosuz olarak 93 Mbps’e varan hızlar elde ettik. Bu da verimlilik konusunda oldukça iyi bir değer.

Peki nasıl? Cevabı videomuzda. İyi seyirler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>