Kablosuz sensörler hasta verilerini topluyor

0

Kablosuz sensörler

Kablosuz sensörler kullanılarak, hastaların kritik sağlık verileri toplanacak. Kablosuz sensörler ile toplanan veriler sayesinde hastaların durumu anlık olarak izlenebilecek.

Kablosuz sensörler ile sağlık takibi

Uluslararası bir araştırmacı ekibi tarafından geliştirilen cilt benzeri kablosuz sensör, sıcaklıktan basınca kadar her şeyi toplayabiliyor. u bilgi daha sonra sağlık çalışanlarına kablosuz olarak hızlı bir şekilde gönderiliyor ve tıbbi uzmanlara hastalarındaki değişiklikleri izlemek için daha kolay ve etkili bir yol sağlar. Bu sensörler özellikle yatalak hastalar için sağlık takibini kolay hale getirebilecek potansiyelde.

Bir hastanın vücudunda 65 tane arklı noktaya sensörlerin yerleştirilebileceği belirtiliyor. Sensörlerin yapısındaki esneklik sayesinde, hasta herhangi bir rahatsızlık da duymuyor. Sensörden toplanan verilerin, sağlık kuruluşundaki ilgili sağlık görevlilerine iletilmesi sayesinde anlık olarak takip mümkün oluyor.

Araştırmacılar, bu sensörleri büyük bir klinik deney ile test etmeyi planlıyor. Ayrıca kalp atış hızı ve solunum hızları hakkında verilerin toplanabilmesi için ek özelliklerin entegre edilmesi planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>