Kahve kupası ile temassız ödeme yapılabiliyor

0

kahve kupası ile temassız ödeme

İnovatif kahve şirketlerinden biri olan Costa Coffee tarafından geliştirilen kahve kupası ile temassız ödeme yapılabiliyor. Akıllı kahve kupası, FinTech alanında yepyeni bir proje.

Kahve kupası ile temassız ödeme nasıl yapılıyor?

Temassız ödeme yapılabilmesi için öncelikle kullanıcıların Costa Coffee ile Barclays ortaklığıyla geliştirilen bu 15 euro’luk kahve kupalarından satın alması gerekiyor. Kupanın altında bulunan silikon taban, Barclaycard entegreli ve temassız ödeme teknolojisine sahip. Kullanıcılar bu alttaki aparatı kullanarak kahve ödemelerini temassız bir şekilde yapabiliyor.

FinTech alanında oldukça yenilikçi bir proje olan bu kupayla bakiye yükleme, ödeme takibi, hesap iptali gibi farklı işlemler de yapılabiliyor. Teknoloji meraklısı müşterileri ile akıllı kupayı buluşturmayı hedefleyen kahve şirketi, aynı zamanda farkındalık da yaratıyor.

Hayatımızın her alanına dokunan dijitalleşme, ödeme alışkanlıklarımızı da dijital hale getiriyor. Hatta İsveç’te 2025 yılın nakit ödemelerin artık kabul edilmeyeceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>