Kakao Pay 20 milyon kullanıcıya ulaştı

0

Kakao’nun mobil ödeme servisi Kakako Pay, kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Kakao Pay’in kimlik doğrulama ve sohbet penceresi stratejisi, hızlı bir büyüme sağlamasının ana kaynağı oldu.

Kakao Pay bankalar ile rekabet ediyor

Kakao’nun mobil ödeme servisi, şirketin 2014 Eylül lansmanından günümüze 20 milyon kullanıcıya ulaştı. Kakao Pay’in rakiplerine kıyasla çok daha kullanıcı kazanmasının arkasında farklı bir stratejisi uygulaması var. Sohbet uygulamasıyla desteklenmesi ve kimlik doğrulama adımlarını azaltarak kullanıcı dostu bir arayüze kavuşmasıyla yoğun bir kullanıcı trafiği sağladı.

Bu sayede daha ilk ayda 1.2 milyon kullanıcı kazanmayı başardı. Uygulama şu anda 20 milyon kullanıcısıyla Güney Kore’nin ekonomik olarak aktif nüfusunun yüzde 72’sine sahip. Kakao Pay’in bankalar tarafından sunulan İnternet bankacılığı hizmetlerinin abone sayısıyla rekabet halinde olması dijital dönüşümün hızını gözler önüne seriyor.

Kakao’nun Pay hizmeti ayrıca, bankacılık platformu Kakao Bank ve nakliye hizmetleri uygulaması olan Kakao T gibi Kakao’nun diğer hizmetleri için para transfer aracı olarak kullanılmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>