Kale, teknolojik kilit çözümlerini duyurdu

0

Kale Endüstri Holding, ilk konsept mağazasının açılışını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Yönetimi ofisini de Vadistanbul’a taşıyan şirket, mağaza açılışında Kale Kilit, Kale Alarm, Kale Çelik Kapı, Kale Çelik Kasa, Kale Yangın Kapısı ve Kale Kapı Pencere Sistemleri’nden oluşan entegre güvenlik ürünlerini de sergiledi. Teknolojiye odaklanan şirket, dönüşüm sürecini de başlattı.

Yeni ürün ve teknolojilerin sergilendiği 450 metrekarelik mağazada ziyaretçiler, bu ürünleri deneyimleme fırsatı da buluyor. 150 milyon TL’lik yatırımla yönetim ofisini taşıyan Kale, 500 milyon TL’lik yatırımla birlikte dönüşüm sürecini başlattığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kale Kilit Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Sinan Yorgancıgil, amaçlarının hırsızı kapıda durdurmak olduğunu söyledi. Yorgancıgil “asıl ki cep telefonlarımızı yeni teknoloji ile sık sık güncelliyoruz; güvenliğimizin en önemli araçları olan kilit, silindir ve çelik kapılarımızı da güvenlik seviyesi daha yüksek yeni teknoloji ürünlerle güncellememiz gerekiyor” dedi.

Tanıtılan “Kale Alarmlı Silindir” kırıldığı anda 100 dBa ses ile çevreyi uyarıyor. Böylece hırsızların girişimi önceden önleniyor. Kale Alarmlı Silindir, alarm sistemi olmayan evlerde bağımsız olarak kullanılabilecek bir ürün. Türkiye’de standart silindir kullanılan her kapı ve kilit ile uyumlu. Yani anahtarcıdan ya da yapı marketlerden alarak, kolayca var olan silindir ile değiştirilebilir.

Kale Alarm ile birlikte çalışan Ekstra Defans hakkında da bilgiler bu toplantıda paylaşıldı. Bağlantı kurarak alarmla entegre çalışan Ekstra Defans, hırsız kilidi kırmayı başardığı anda bunu algılıyor ve 110 dBa ses seviyesindeki kendi alarmını devreye sokuyor. Ekstra Defans’ın öne çıkan bir diğer özelliği ise anahtarın silindirde 10 saniye ve daha uzun unutulması durumunda, silindir 100 dBA ses seviyesinde öterek kullanıcıyı uyarıyor olması.

Son olarak, Akıllı Kilit’e de bakacak olursak, bu sistem anahtar kullanmadan yalnızca yüz tanıma ile kapının açılmasını sağlıyor. Sistem, mobil aplikasyon, uzaktan kumanda, kartlı ya da parolalı giriş ile göz ve parmak izi okuyucularla uyumlu şekilde çalışabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>