Kaliforniya’da otonom araçla sipariş teslimatı başladı

0

ABD Kaliforniya otonom araçlar için test merkezi olmasının faydalarını görmeye başlıyor. Eyalette, market zinciri 7-Eleven otonom araç start-up’ı Nuro ile, Mountain View şehrinde siparişleri otonom araçlarla göndereceklerini duyurdu.

Kaliforniya’daki ilk ticari servis

Bu yeni sistemde, müşteri siparişinin geldiğini uygulama üzerinden haber alacak ve aracın bagaj kısmını açarak teslim alacak. Ancak siparişlerde 18 yaşın altındakilere satışı yasak olan alkol ve sigara gibi ürünler bulunamayacak.

Bu servis şu anda Kaliforniya’daki ilk ticari otonom sipariş teslim servisi olarak da eyaletten lisans almış durumda. Yakında rakip otonom araç şirketlerinin de restoran ve marketler için benzer servisleri hizmete açması bekleniyor. Diğer bir deyişle, artık siparişlerimizin otonom olarak kapımıza geleceği dönem başladı.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>