Kamera bataryaları için yeni dönem

0

kamera bataryaları

Teknolojide yaşanan ilerlemelerle kamera bataryaları da değişiyor. X-tra isimli proje, batarya ömrünü iki katına kadar uzatmayı vadediyor.

Kamera bataryaları değişiyor

Günümüzde fotoğrafçılık artık dijital bir sanat haline geldi. Bununla birlikte profesyonel kameralar için duyulan ihtiyaçlar da çeşitlilik göstermeye başladı.

Özellikle de kablosuz bu cihazlarda, bataryaların ömrünün artırılması için yeni teknolojiler geliştiriliyor. X-tra, profesyonel kameraların bataryaların yerini alabilecek potansiyele sahip. Özel bir modül diyebileceğimiz X-tre, 3700mAh’lik batarya kapasitesine sahip. Bu da standart bataryalardan çok daha yüksek bir kapasite anlamına geliyor. Geliştiriciler, bu modülün kameralar için 2 kat daha uzun kullanım imkanı sunacağını belirtiyor.

Ayrıca bu modül üzerinde bataryanın seviyesini gösteren LED bildirimi de bulunuyor. Hızlı şarj destekli modül çok kısa sürede şarj olabiliyor. Şu an için Sony a7 serisiyle birlikte Canon EOS D ve R serisi, Nikon Z ve D serisi gibi birçok makine modül tarafından destekleniyor. Kickstarter üzerinden bağışçı toplamaya devam eden proje için en az 99 dolarlık bağış bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>