Kameralarla web sitelerine saldırdılar

0

Hacker grubu Lizard Squad’ın, web sitelerine saldırmak için ilginç bir yöntem kullandığı ortaya çıktı. Yüksek güvenlikli, ünlü web sitelerine saldırarak ve bu siteleri çökerterek ün kazanan Lizard Squad ekibinin “şeytanın bile aklına gelmeyecek” bir yöntem kullandığı anlaşıldı.

Güvenlik uzmanlarının araştırma bulgularına göre hacker grubu DoS saldırıları için ihtiyaç duyduğu geniş bant ağını, hiçbir antivirüs programıyla korunmayan ve kontrol altına alınması çok kolay görünen güvenlik kameralarına sızarak elde etmiş.

Güvenlik kameraları, yüksek çözünürlüklü görüntü iletmek için görece geniş bağlantı imkanları ile donanmışken, bu bağlantıların hacker saldırılarına karşı korunmuyor veya düşük güvenlikle korunuyor olması da önemli bir açık oluşturuyor. Bu açığı kullanan Lizard Squad’ın ele geçirdiği sayısız güvenlik kamerasının bağlantısını kullanarak, saldırmak istediği asıl web sitelerine DoS saldırıları düzenlediği anlaşılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>