Techinside Google News
Techinside Google News

Kanada siber saldırı tehdidi altında!

Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, siber saldırıların ülkenin kritik altyapısına artan bir şekilde hedef aldığını söylüyor.
- Advertisement -

Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, dünyanın dördüncü büyük ham petrol üreticisinin ekonomisine önemli bir tehdit oluşturan siber saldırıların ülkenin kritik altyapısına artan bir şekilde hedef aldığını söylüyor. Singapur’da düzenlenen bir Asya güvenlik zirvesi sırasında yapılan bir röportajda Anand, Kuzey Amerika genelinde siber saldırıların arttığını belirtiyor, ancak saldırıları herhangi bir devlet destekli aktöre atfetmiyor.

Anand, “Ülkemizde kritik altyapıya yönelik saldırılar görüyoruz ve Kanada şirketlerine ve kuruluşlarına önlem alma konusunda çok bilinçli olmalarını tavsiye ediyoruz” diyor.

“Bu riskler, ekonomimize ve vatandaşlarımızın hayatlarını koruyan sistemlere büyük zararlar verebilir.” Kanada, küresel ham petrol tedarikleri için önemli olan birçok büyük petrol boru hattına ev sahipliği yapıyor. Exxon Mobil ve Royal Dutch Shell gibi çok uluslu enerji şirketleri ülkede büyük operasyonlara sahip.

Anand, yükselen ABD-Çin gerilimlerinin toplantıları domine ettiği Shangri-La Diyalogu adlı Asya’nın önde gelen güvenlik toplantısında konuştu.

Çin askeri yetkilileri, ABD ve müttefiklerini konferansı Pekin’e karşı bir araya gelmek ve Asya-Pasifik bölgesinde ayrılıklar açmak için kullandıkları konusunda suçluyor.

Anand, Çin’in şikayetleriyle ilgili olarak “Çin konusunda gözlerimizin açık olması gerekiyor. Onlar giderek daha fazla rahatsız edici bir küresel güç haline geldiler” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir