Kanada’nın adasına drone ile kargo servisi başlıyor

0

Kanada’nın zor şartlar altında bulunan uzak bir adası Moose Cree, Kanadalı bir drone şirketi ile yaptığı anlaşma sayesinde, 2019’dan itibaren adaya ilaç, yiyecek ve posta materyalleri kargo ile ulaştıracak.

Ulaşım zor

Yazın sadece tekne ile ulaşılabilen, kışın deniz donduğu için araçların ana karaya ulaşabildiği adada her mevsimde ulaşım çok zor sağlanıyor ve malzeme tedariğinde sorunlar yaşanabiliyor.

Adaya malzeme taşıyacak drone’lar ise ana karadan 10 dakika uçuşla adaya varabilecek ve her defasında 5 kiloluk yük taşıyabilecekler.

Drone şirketi, küçük bir drone filosu ile adadaki as sayıdaki ada sakinine sene boyunca yiyecek, gıda, yakıt, posta gibi ürünler ulaştıracak. Bunun için de senelik 2 milyon dolar ücret alacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>