Kara kış, servis sektörünü canlandırdı

0

Hizmet alanında faaliyet gösteren online platform Armut.com, İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk havanın 18-24 Ocak tarihleri arasında kış servislerine gelen talepleri yüzde 14 artırdığını açıkladı. Soğuk hava, İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit ve Bursa başta olmak üzere pimapen, pencere ve PVC pencere tamiri hizmetlerine talebi artırdı.

Bu dönemde petek temizleme servisi yüzde 133’lük büyüme gösterirken, petek tamiri talepleri yüzde 24, petek temizleme servisi yüzde 27 arttı. Soğuk hava kombi bakım taleplerini yüzde 59 artırırken, kombi petek temizleme talepleri de yüzde 33 artış gösterdi.

Aracını kış şartlarına hazırlamak isteyenler oto lastik taleplerinde yüzde 142 artışa sebep olurken yüzde 111 ve yüzde 60’lık artış ile lastik değişimi ve oto kurtarma hizmetleri de en çok artış gösteren kış servisleri arasında yer aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>