Karbon ayak izi takipçisi CoGo sermaye topluyor

0

CoGo sermaye

Karbon ayak izi takipçisi CoGo sermaye toplama çalışması kapsamında genişlemeye gidiyor. CoGo; ABD, Avrupa ve Asya’da büyümeye gidiyor.

Karbon ayak izi takipçisi CoGo büyüyecek

Yeni Zelanda merkezli karbon ayak izi takibi fintech CoGo Ltd, ABD, Avrupa ve Asya’da büyümek için 20 milyon dolarlık sermaye toplamaya başlayacak.

Şirketin CEO’su Gleisner, algoritması tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını karbon emisyonlarını azaltmak gibi hedeflerle uyumlu hale getirmesine yardımcı olan firmanın, girişim fonları, şirketler ve perakende müşterileri için fon yaratmaya başladığını söyledi. Gleisner, en az 1 milyar dolarlık yeni şirketlere verilen etiket hakkında, “Dünyada neler olduğuna bakarsanız, üç yıl içinde neden dünyanın iklimi etkileyen ilk tek boynuzlu atı olacağımızı düşündüğümüzü anlarsınız” dedi.

Gleisner, ön finansman gelirinin 2022 mali yılında 1.79 milyon dolar ile 3.58 milyon dolar arasında olmasını beklediğini belirtti.

CoGo, iklim değişikliği endişeleri ve tüketiciler ve yatırımcılar arasında gelişen veri paylaşım sistemleri nedeniyle geçtiğimiz yıl faaliyetlerini hızlandırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>