Karma gerçeklik gözlüğü satışa çıktı

0

karma gerçeklik gözlüğü

Karma gerçeklik gözlüğü Magic Leap One, satışa sunuldu. Magic Leap One, karma gerçeklik gözlüğü piyasasına yeni bir soluk getiriyor.

Karma gerçeklik gözlüğü 2295 dolara satılıyor

Artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerini bir arada sunan karma gerçeklik teknolojisi, Hololens gözlükleri ile hayatımıza girmişti. Microsoft’un Hololens’i sonrasında birçok startup’ın da bu sektöre yönelmesiyle, önemli gelişmeler yaşandı. 8 yıllık çalışmanın ardından, Google ve Alibaba gibi devlerin 2.3 milyon dolarlık yatırımıyla Magic Leap One da artık satışa çıktı. İnternet sitesi http://magicleap.com üzerinden satılan karma gerçeklik gözlüğü, 2295 dolarlık sayış fiyatına sahip.

ABD’de New York, San Francisco gibi şehirlerde elden teslim edilecek olan gözlük için kurye görevlileri kurulum ve kullanım hakkında bilgilendirmelerde bulunacak.

Hololens’e kıyasla biraz daha kaba tasarıma sahip olduğunu söyleyebileceğin gözlüğün, daha büyük bir görüş alanı sunduğu belirtiliyor. Magic Leap One gibi girişimlerin artmasıyla, bu gözlükler hem küçülecek hem de fiyat yönünden daha uygun seviyelere gelecek.

Aşağıdaki video ile gözlüğün sunduğu deneyim hakkında bilgi alabilirsiniz.

YouTube video

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>