Kasiyersiz market teknolojisi yaygınlaşacak

0

Kasiyersiz market teknolojisi

Amazon mağazalarıyla hayatımıza giren kasiyersiz market teknoloji yaygınlaşacak. Amazon kendi teknolojisini, diğer süpermarketlere de satmaya hazırlanıyor.

Kasiyersiz market teknolojisi satılacak

Geçtiğimiz yıllarda Amazon, müşterilerin mağazadan ürünlerini alıp, çıkarken de kredi kartlarını okutup direkt çıkabildikleri kasiyersiz market teknolojisini tanıtmıştı. Prototip olarak başlayan bu konsept, artık diğer süpermarketlerde de olacak.

Kasiyersiz market teknolojsini lisanslamak için girişimlerde bulunan Amazon, kendi teknolojisini diğer süpermarketlere de satarak bu marketleri de kasiyersiz hale getirmeyi hedefliyor. Just Walk Out isimli bu teknolojiyle, müşterilerin istedikleri zaman mağazaya girip, istedikleri ürünleri alıp, istediklerinde direkt olarak çıkabilmeleri hedefleniyor. Temel olarak ödeme sistemini daha pratik hale getiren bu teknolojinin, müşteri memnuniyetini de artıracağı belirtiliyor.

Amazon tarafından yapılan açıklamada, artık perakendeciler için yeni bir olanak sundukları, daha fazla müşteriye daha rahat bir ödeme deneyimi getirdikleri belirtildi. Amazon, müşterilerin kartlarını okutabilecekleri turnike sistemiyle fütüristik bir alışveriş deneyimi sunmaya hazır olduğunu duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>