Kaspersky Lab kripto para hırsızlıklarını önledi

0

Kaspersky Lab kripto

Kaspersky Lab kripto para hırsızlıklarını önleme konusunda, bu yılın en başarılı şirketleri arasında bulunuyor. Kaspersky Lab kripto para hırsızlığından korunmak için kullanıcıların iyi bir seçim yapması gerektiğini belirtiyor.

Kaspersky Lab kripto para hesaplarını koruyor

Rusya merkezli antivirüs yazılım şirketi olan Kaspersky Lab, 2018 yılında kripto para hırsızlarına geçit vermedi. Yayınlanan verilere göre Kaspersky Lab, bu yıl içerisinde 100.000’den fazla kripto para hırsızlığını başarılı bir şekilde önledi.

Kaspersky Lab, yayınladığı raporda kripto para piyasasının siber suçluların ana hedefi haline geldiğini belirtti. Bu yıl içerisinde ise içinde 21.000 ETH bulunan toplam 1000 Ethereum cüzdanının siber suçlular tarafından çalındığını belirtti.  Toplam değeri 9 milyon dolardan fazla olan bu hırsızlıklar, kripto para sahiplerinin güvenlik önlemlerini çok sıkı tutması gerektiğini gösteriyor.

Kaspersky Lab, her yerde dijital ayak izimizin olduğu bu yıllarda, kullanıcıların mail adreslerine ulaşmanın çok kolay olduğunu belirtiyor. Siber suçlular, bu mail adreslerine kripto paralar hakkında mailler göndererek kullanıcıları yanıltabiliyor ve amaçlarına ulaşabiliyorlar. Bu nedenle Kaspersky Lab, kullanıcıların güvenli antivirüs yazılımları kullanmaları gerektiğini belirtiyor

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>