Kaspersky Lab kripto para raporu yayınladı

0

Kaspersky Lab kripto para

Kaspersky Lab kripto para sektörünün geleceğine yönelik yeni bir rapor yayınladı. Raporda, kripto para sektörüne yönelik olumsuzluklar dikkat çekiyor.

Kaspersky Lab kripto para hırsızlığına karşı uyarıyor

Son yıllarda kötü niyetli yazılımlar ile bazı kripto para madencileri, izinsiz olarak kullanıcıların donanımlarından faydalanıyor. Bunun yanı sıra sahte ICO’lar, borsa saldırıları, veri hırsızlığı gibi olaylar da kripto para sektörüne yönelik güvenin azalmasına neden oluyor. Kaspersky Lab tarafından bu konuda ayrıntılı bir rapor hazırlandı.

Rapora göre veri hırsızlarının kripto para sahiplerinin bireysel bilgisayarlarına ve borsa hesaplarına sızma girişimleri önümüzdeki yıllarda artış gösterecek. Özellikle Hindistan gibi ülkelerde kripto para hırsızlığı gelecek yıllardaki en büyük sorunlardan biri olacak. Ayrıca blockchain teknolojisinin de diğer sektörlerde kullanımının çok verimli olmadığı belirtiliyor. Bu nedenle hem kripto paraların hem blockchain’in trendinin önümüzdeki dönemde azalacağı vurgulanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>