Kaspersky Small Office Security en yüksek notları topladı

0

KL4528UXEFS_1600x1600Yakın zamanda gerçekleştirilen ve sonuçları Ağustos ayının başlarında yayınlanan Dennis Technology Labs testinde Kaspersky Small Office Security olası maksimum skoru elde etti ve AAA sertifikasıyla ödüllendirildi.

Testler sırasında uzmanlar, ürünün zararlı veya zararsız programlar ve web sitelerine yanıtlarına bakmakla kalmamış aynı zamanda toplam doğruluk oranını da hesapladı. Bu oran iki bileşenden oluşuyor; koruma puanı ve yasal yazılım puanı. Bunlardan birincisi her çözümün tehditleri ele alma yolunu temel alıyor İkincisi ise hangi zararsız nesnelerin tehdit olarak tanımlandığını temel alıyor: bir çözüm popüler bir programı engellerse bunun cezası, nadiren kullanılan yasal bir uygulamanın engellenmesinden fazladır.

Kaspersky Small Office Security, tüm virüslü denemeleri engellerken herhangi bir hatalı pozitif sonuç vermedi. Sonuç olarak 1016 puanla mümkün olan en yüksek Toplam Doğruluk Puanını alan tek çözüm oldu.

Kaspersky Small Office Security’nin bir diğer kurumsal çözüm testinde elde ettiği sonuçlar da eşit derecede etkileyici: Temmuz ayının son haftasında AV-Test tarafından yayınlanan bir rapora göre ürün sadece bir Onaylı Kurumsal Son Uç Koruma sertifikası almakla kalmadı aynı zamanda 18’de 18 puan alan iki üründen biri olmdu. AV-Test tarafından uygulanan test yönteminde güvenlik ürünleri üç kriterde değerlendirilir: kullanışlılık, performans ve koruma. AV-Test tarafından gerçekleştirilen testte kullanışlılık, genel olarak hatalı pozitif sonuçların olmaması anlamına gelir. Kaspersky Small Office Security hiç bir hatalı pozitif sonuç vermedi ve 6 puanın 6’sını aldı. Ürün aynı puanı, iki koleksiyon kullanılarak test edilen koruma seviyesinde de elde etti; son 4 hafta içinde keşfedilen sıfır gün tehditleri ve sık kullanılan zararlı yazılımlar. Kaspersky Lab çözümü ayrıca performans kategorisinde de olası maksimum puanı elde etti: sistem performansına önemli bir etkisi olmadı.

Kaspersky Small Office Security çözümünün Temmuz ayının sonlarına doğru aldığı diğer ödül de Virus Bulletin’in karşılaştırmalıgüvenlik ürünleri incelemesi ile verilen VB100 – Nisan sertifikası. Nisan 2015’te gerçekleştirilen bu test sırasında Kaspersky Small Office Security, modern tehditlerin %100’ünü hem talep üzerine hem de erişim üzerine testlerinde başarılı bir şekilde algıladı. Ürünün herhangi bir hatalı pozitif sonuç vermemiş ve istikrarı için en yüksek seviye olan “sağlam” seviyesine ulaşmış olması, test sırasında hiçbir sorunla karşılaşılmadığı anlamına gelir.

Ayrıca Temmuz ayının başında AV-Comparatives tarafından özel bir Kaspersky Small Office Security incelemesi yayınlanmış olması da dikkate değer bir gelişme. İnceleme, çözümün son sürümünde bulunan işlevlerin ayrıntılı bir analizini içermekte. Araştırmacılar bulut tabanlı bir konsol üzerinde ürünü yönetmenin rahatlığını ve kolaylığını özellikle vurguladılar.

Kaspersky Lab Zararlı Yazılım Engelleme araştırması Direktörü Timur Biyachuev şu yorumlarda bulundu: “Farklı ülkelerden bağımsız test laboratuarları en yeni Kaspersky Small Office Security sürümünün değerlendirilmesinde aynı görüşte birleşmişlerdir. Küçük işletmeler için tasarlanmış ürünler için görüş birliğine varılması, genellikle kendi sistem yöneticisine sahip olmayan ve BT altyapılarını korumak amacıyla bir ürün seçerken çeşitli görüşlere başvurma eğilimi gösteren küçük işletmeler için özellikle önemlidir”.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>