Kaspersky teknoloji startup’larını rekabete davet ediyor

0

Siber güvenlikle ilişkili çözümler geliştiren tüm girişim ekipleri ve bireysel projeler bu programa başvurabiliyor

Kaspersky Innovation Hub (IHub), teknoloji girişimleriyle işbirliği kurmak için tasarlanan Açık İnovasyon Programı çerçevesinde yürüttüğü çalışmalar için yeni başvuruları beklemeye başladı.

Tüm hayatın korunmasına yönelik projeler değerlendirilecek

Bu yıl adaylar, Kaspersky Innovation Hub ve  kurumsal inovasyon platformu F6S tarafından hazırlanan yarışmalara katılmaya davet edildi. Kaspersky’nin hizmetlerini geliştirmeye ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarının bir parçası olarak, “tüm hayatın korunması” (aile koruması, ev güvenliği, gizlilik) ve oyunlar üzerine gelişmiş projeler üzerine çalışan ekipler için özel yarışmalar tasarlandı.

Başvuru ve değerlendirme süreci

Tüzel kişiliğe sahip, ürün veya prototipleri bulunan, çok sayıda anlaşma yapmış ya da pilot projeler üzerinde çalışan girişimler için başvurular başladı. Teknik ve kurumsal onay ile birlikte girişimlerin yatırım fırsatları da F6S Corporate Innovation Analyst Insights ürünün yardımıyla Kaspersky ekibi tarafından değerlendirilecek. Girişimlerin sundukları ürün veya teknolojilerin somut siber güvenlik kullanım senaryolarındaki becerisi dikkate alınacak. Seçim sürecinde uzmanlar ayrıca, girişimlerin küresel siber güvenlik çalışmalarında Kaspersky IHub ile birlikte çalışmaya ne kadar hazır olduklarını ve ilgi gösterdiklerini değerlendirecek.

Seçilen girişimciler projelerini bu yılki Demo Seçim Günleri’nde jüriye sunmak için davet edilecek. Etkinlik 27-28 Mayıs tarihlerinde Milano’da gerçekleşecek. İnternet üzerinden başvurular 30 Nisan’da sona erecek. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>