Katlanabilir iş canavarı: Dell Latitude 7400

0

Kısa süre önce sizlerle Dell Precision 5540 inceleme videosunu paylaşmıştık. Şimdi ise sıra iş için 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar kullanmak isteyenler için ideal bir çözüm olan Dell Latitude 7400‘a geldi. Bakalım bu katlanabilir dizüstü bilgisayar kullanıcısına neler sunuyor?

İşlerimizi eve taşıdığımız bu dönemde, yetenekli bir bilgisayar son derece önemli. Latitude 7400 da bunlardan biri.

Dell Latitude 7400 inceleme

Dell Latitude 7400 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar inceleme videosu ile bilgisayarın tüm özelliklerini mercek altına alıyoruz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

2’si 1 arada bilgisayar: Dell Latitude 7400 özellikleri

2’si 1 arada bilgisayar Dell Latitude 7400 özellikleriile ilgili detaylara ilk olarak tasarım ve ekrandan başlayalım. 14 inçlik Full HD ekran ile gelen bilgisayarın ekranı tabii ki dokunmatik özelliğe sahip ve Gorilla Glass 5ile korunuyor. Ekranın parlaklığı 300 nit. Ekranın üzerinde yer alan kızılötesi kamera ve yakınlık sensörü de güvenlik konusunda öne çıkıyor. Sensör kullanıcının varlığını anlıyor ve kullanıcı, bilgisayar başından kalktığında otomatik olarak kendini kilitliyor.

Tam açılabilir menteşesi sayesinde bilgisayar hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kendinden isteneni veriyor. Katlanabilir yapısı sayesinde dört farklı mod ile bilgisayarı kullanmak mümkün.

Bilgisayarın donanım tarafında karşımıza Intel Core i5 8365U işlemci çıkıyor. 6 MB ön belleğe sahip 4 çekirdekli bu işlemcide 8 yardımcı iş parçacığı bulunuyor. Temel frekansı 1.6 GHz olan işlemcinin maksimum turbo frekansı 4.1 GHz hıza çıkabiliyor. 12 nm üretim teknolojisi ile üretilen işlemcinin bünyesinde Intel UHD 620 grafik biriminin yer aldığını da belirtelim.

Bellek tarafında 2.133 MHz çalışma frekansındaki 8 GB DDR3 bellekyer alıyor. Toshiba’nın NVMe özelliğine sahip 256 GB’lik M2 SSD ise depolama tarafında karşımıza çıkıyor.

Bilgisayarın sağ tarafında bizi bir adet kulaklık girişi, bir adet SD kart okuyucu, bir adet SIM kart yuvası ve keylock kilidi yer alıyor. Diğer tarafta ise USB 3.1, HDMI ve iki Thunderbolt 3 çıkışı bulunuyor.

Dell Express şarj özelliği ile gelen dizüstü bilgisayar bu sayede 1 saatte yüzde 80 oranında şarj olabiliyor. Standart kullanımda 24 saate kadar kullanım sunan bilgisayar, donanımsal açıdan günlük işlerinizi yapmanızı sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>