Katmanlı imalat otomotiv endüstrisini nasıl etkileyecek?

0

Katmanlı imalat otomotiv

Katmanlı imalat otomotiv sektöründe maliyetleri azaltarak, imalat süresini kısaltıyor. SmarTech raporu, katmanlı imalatın otomotiv sektöründeki geleceğine ışık tutuyor.

Katmanlı imalat otomotiv üretimini hızlandırıyor

Endüstri analist firması SmarTech, “Additive Manufacturing in Automotive 2018” başlıklı yeni bir rapor yayımladı. Raporda prototipleme ve kalıplama uygulamaları dahil olmak üzere, otomotiv sektöründe katmanlı imalata dair birçok veriye yer verildi. SmarTech, metal ve polimer parçalar dahil dış kaynak kullanımının birincil gelir fırsatı olacağı ve 2028 yılı sonunda 4.3 milyar dolarlık Pazar hacmine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Toplam değerlere baktığımızda ise otomotiv sektöründe katmanlı imalatın 2023’te 5,3 milyar dolara, 2028 yılında ise 12,4 milyar dolara ulaşacağı ön görülüyor.

Raporda 3D baskı firmalarının yeni teknolojilere geçmeye çalışmasının, sektörü canlı tutmaya devam edeceği belirtiliyor. Özellikle multi-fusion fusion (HP), dijital ışık sentezi (Carbon) ve ayrıca Desktop Metal teknolojileri, otomotiv sektöründe söz sahibi olabilecek.

Ayrıca orijinal parça üreticileri ile satış sonrası yedek parça desteği veren şirketlerin, yeni ortaklıklar kurarak piyasada yeni bir akım oluşturduğuna vurgu yapılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>