Kenya Power araçlarını elektrikliye dönüştürecek

0

Kenya Power elektrikli araç

Kenya Power, önümüzdeki dört yıl içinde 2.000 fosil yakıtla çalışan araç  filosunun tamamını elektriğe dönüştürmeyi planladığını duyurdu.

Elektrik distribütörü bunu, elektrikli motorları mevcut araçlara uyarlayarak yapmayı planlıyor. Şirket ayrıca Nairobi’de üç elektrikli araç satın almak ve üç elektrikli araç şarj istasyonu inşa etmek için bütçe ayırdığını söyledi.

Açılış niteliğindeki E-mobilite Konferansında Kenya Power, elektrikli mobilite değer zincirindeki yatırımcılara, şebeke ağının fosil yakıtla çalışan araçlardan geçişi destekleyecek kadar sağlam olduğuna dair güvence verdi. Konferans, ülkede elektrikli motorizasyon için bir yol haritası geliştirmek üzere özel sektörden ve kamu sektöründen 300’den fazla katılımcıyı bir araya getirdi.

Kenya Power’dan Genel Müdür Geoffrey Muli: “Şirket, elektrik talebindeki üstel büyümeyi karşılamak ve şebekenin esnekliğini ve dolayısıyla güç kaynağının kalitesini iyileştirmek için şebeke kapasitesinin genişletilmesine ve otomasyonuna sürekli olarak büyük yatırımlar yaptı” dedi.

Şu anda şebeke, 9.1 milyondan fazla müşteriye hizmet veren ve 47 ilçede ülke hat yaklaşık 300.000 kilometreyi buluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.