Kia elektrikli araç portföyünü genişletecek

0

Kia elektrikli araç

7 yeni model ile Kia elektrikli araç portföyünü genişletecek. 2027 yılında Kia, oldukça güçlü bir elektrikli araç üreticisi olacak.

Kia elektrikli araç sektöründe güçlenecek

Kore merkezli otomotiv şirketi Kia,  elektrikli araç sektöründe yaşanan dönüşüme hızlı bir şekilde uyum sağlamayı hedefliyor. Bunun için Kia gelecek stratejisini de oluşturdu.

Özellikle tam elektrikli araçlara yönelik çalışan Kia, 2027 yılına kadar 7 yeni elektrikli araç modeli piyasaya sürecek. Kia’nın yeni elektrikli araçları şehir içi ulaşımı kolaylaştıracak küçük modellerden SUV ve MPV’lere kadar çok çeşitli olacak. Üstelik bu araçların içten yanmalı motora sahip versiyonlarına yer verilmeyecek olması da Kia’nın bu alanda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

Daha önce kamuflajlı haliyle test edilen Kia CV isimli ilk modelin 500 km’lik menzile sahip olacağı iddia ediliyordu. Ayrıca araçta 350 kW’a kadar hızlı şarjın da bulunacak olması da Kia’nın araçlarının uzun menzilli olacağının göstergesi diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>