Kia şarj istasyonu ödeme sistemini duyurdu

0

Kia şarj istasyonu

Elektrikli araçları şarj etmek çok basit olsa da ödeme sistemleri farklılık gösterebiliyor. Kia şarj istasyonu ödeme sistemi ile Avrupa’da hizmet verecek.

Kia şarj istasyonu ödeme sistemi Avrupa’da kullanılabilecek

Elektrikli araç kullanıcılarının bir şarj istasyonunda araçlarını şarj edebilmeleri için ilgili istasyonun ödeme altyapısına dahil olmaları gerekiyor. Farklı sağlayıcıların olması nedeniyle, bu ödeme sistemi karmaşık olabiliyor ve her şarj istasyonu her müşteri tarafından kullanılamayabiliyor.

Elektrikli araçlar konusunda deneyim kazanmaya devam eden Kia, KiaCharge isimli yeni sistemini duyurdu. KiaCharge ile Kia marka elektrikli araç sahipleri, Avrupa’da 178 bin farklı noktada araçlarını şarj edebilecekler. Avrupa’da yaygın olarak kullanımda olan PodPoint, Ionity, Source London, Chargepoint, NewMotion, Charg-gy ve ESB dahil olmak üzere birçok farklı istasyonu Kia sahipleri kullanabilecekler. 28 ülkede kullanıma alınacak bu sistemle Kia sahipleri, Avrupa’da ödeme sistemi sorunu yaşamadan şarj istasyonlarını kullanabilecek.

KiaCharge için Easy ve Plus olmak üzere iki farklı paket kullanıma sunulacak. 1,99 sterlinlik Easy paketi kWh başıan 0,49 sterlin ödeme yapılacak. 2,99 sterlinlik Plus paketinde ise yine kWh başına ödeme yapılacak ancak kullanıcılar şarj cihazı için ek ücret ödemeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>