Kickstarter rekoru kırıldı!

0

Akıllı kuş yemliği projesi ile Kickstarter rekoru kırılmış oldu. Bu akıllı kuş yemliği, algoritmalar aracılığıyla ayrıntılı bilgiler edinilmesini sağlıyor.

Kickstarter rekoru akıllı kuş yemliğinden geldi

Bird Buddy isimli akıllı kuş yemliği projesi, Kickstarter tarihindeki en başarılı projelerden biri olmayı başardı. Kablosuz kamera ve yapay zekanın kullanıldığı proje, oldukça yenilikçi bir konsepte sahip.

Geliştirilen bu ürünün tam orta kısmında kablosuz bir kamera yer alıyor. Daha sonra yemliğe bir kuş konduğunda algılama gerçekleşiyor ve kullanıcı kuşu izlemeye başlıyor. Kuş ötüşüne yönelik de algılama yapan Bird Buddy, bu kuşun hangi türden olduğuna yönelik tahminde de bulunuyor.

720p video kaydı yapılmasını sağlayan Bird Buddy, 6040mAh’lik bataryasıyla uzun süreli çalışmaya imkan veriyor. Kullanıcılar WiFi ve Bluetooth ile Bİrd Buddy’le bağlantı kurabiliyor.

İlk etapta 171 dolara dağıtılacak olan Bird Budy, 3.2 milyon dolarlık bağış toplamayı başardı. Bu, şimdiye kadarki en yüksek bağış miktarlarından biri oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>