Kickstarter salgın nedeniyle küçülüyor

0

Kickstarter salgın

Yenilikçi projeler geliştiren kişiler için fon toplama imkanı sunan Kickstarter salgın nedeniyle zor günler geçiriyor. Kickstarter, yarı yarıya küçülmeye gidiyor.

Kickstarter salgın nedeniyle işten çıkarma yapacak

10 yılı aşkın süredir Kickstarter, girişimciler için çok başarılı bir fon aracı olmuştu. Girişimciler Kickstarter’dan topladıkları fon ile projelerini hayata geçirmekteydi.

Şimdiye dek 450 binden fazla projenin yüklendiği Kickstarter, başarılı projelerden sadece yüzde 5 pay aldığı için girişimciler için cazip bulunuyor. Ancak koronavirüs salgını, girişimcilik sektörünü de olumsuz etkiledi. Projelerin fon bulmakta zorlanması, girişimcilerin Kickstarter’a ekledikleri projelerde ciddi sayıda bir azalmaya neden oldu.

20 milyon dolar seviyesinde proje fonlamalarının yapıldığı Kickstarter, salgın döneminde projelerin azalması nedeniyle küçülmeye gidiyor. Platform, çalışanlarının yüzde 45’ini işten çıkaracak. Yıllık geliri 100 bin dolar altı olan çalışanlar 6 ay, 100 bin dolar üstü olan çalışanlar ise 4 ay boyunca sağlık sigortasında yararlanabilecek.

 

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>