Kim Dotcom’un üstün güvenlikli servisi başlıyor

0

Dosya depolama ve paylaşım merkezi olarak da bilinen Megaupload’un kurucusu Kim DotCom, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile birlikte yeni projesinin hayata geçmek üzere olduğunu açıkladı. Dotcom Megaupload platformu yüzünden evine yapılan bir baskın ile yakalnmış, uzun süren bir yargılama sürecine dahil olmuştu.

Ünlü ismin yeni çalışması MegaChat ise isminden de anlaşılacağı üzere özel online sohbet merkezi. MegaChat’i özel yapan şey ise üstün seviyede güvenlik protokollerine sahip olması ve sohbet içeriklerinin kesinlikle ele geçirilemeyecek olması. Hatta Kim Dotcom’un açıklamasına göre uzun süre boyunca skandallarla adı anılan NSA bile kayıtlara ulaşmayı başaramayacak.

Yüksek boyutlu dosyaların paylaşılabilineceği, hem sesli hem de görüntülü sohbetin de mümkün olacağı MegaChat‘in tüm içeriği özel şifreleme yöntemleri ile ulaşılamaz kılınacakmış.

Dotcom, MegaChat’in çok kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır olacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>