Klavyeli BlackBerry geri dönüyor

0

Bir zamanlar iş dünyasının elinden düşürmediği BlackBerry’nin fiziksel klavyeli yeni modeli Nisan ayında piyasaya çıkacak. 

KEYone ismini taşıyacak olan yeni telefon, bu kez BlackBerry tarafından değil, TCT isimli bir başka telefon üreticisi tarafından üretilecek ve piyasaya sürülecek. Kanadalı BlackBerry ise satılan her telefondan komisyon alacak. Telefonun tasarımı ise BlackBerry’e ait.

Telefon üretiminden çekildi

BlackBerry, geçtiğimiz Eylül ayında, donanım üretiminden tamamen çekileceğini ve güvenlik yazılımları alanına odaklanacağını açıklamıştı. Yeni telefonu, BlackBerry lisansı ile başka bir üreticinin hayata geçiriyor olması, bu kararın yansıması olarak görünüyor.

Daha önce iş dünyasının porofesyonelleri arasında büyük ilgi gören klavyeli BlackBerry telefonlarının bugünün güçlü rakipleri arasında yeniden ilgi görüp görmeyeceği ise merak ediliyor.

MWC 2017 öncesinde bir basın toplantısında medyaya tanıtılan cihaz 549 dolar fiyat etiketiyle piyasada olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>