Kliksa’dan 10 milyon dolarlık yatırım

0

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, dijital geleceğe yönelik dünya standartlarında bir e-ticaret platformu oluşturmak ve alıcılar ile satıcıların elektronik ortamda bir araya gelmesini sağlayan “Pazar Yeri” (Marketplace) iş modelini kurmak amacıyla, 10 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapacak.
Kliksa, yeni yatırım sayesinde altyapısını, e-ticaret kullanıcılarının ve tedarikçilerin daha hızlı ve esnek işlem yapabilecekleri ve tüketicilerin daha geniş ürün seçeneklerine ulaşabilecekleri standartta dönüştürecek. Sistem geliştirme, entegrasyon ve proje yönetimi alanlarında Bimsa ve Accenture Türkiye ile çalışacak kliksa.com, proje süresince, SAP/Hybris ve Mirakl gibi iş ortaklarıyla da çalışmalar yürütecek.

Satış sonrası destek, müşteri memnuniyeti ve hizmet odaklılık amaçları doğrultusunda, 5 yılda e-ticaret sektörünün lideri olmayı hedefleyen Kliksa’nın Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ise dijital geleceğe yönelik yatırımın ardından, kullanıcıların ve tedarikçilerin dünya standartlarında bir e-ticaret platformuna kavuşacağını ifade etti. Safkan, “Kullanıcılarımızın ve tedarikçilerimizin çeşitlenen ihtiyaçlarına her açıdan cevap verebilecek altyapıya sahip olmak, farklılaşma noktalarımızdan biri daha olacak. Gelecek dönemlerde de, e-ticaret sektörünün büyümesine ve kullanıcılarımızın daha hızlı ve esnek platformlar üzerinden alışveriş yapmalarına olanak sağlayacak yeniliklerimiz ve yatırımlarımız sürecek.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>