KOBİ iletişim uygulaması: WhatsApp

0

KOBİ iletişim uygulaması

Brezilya’da yapılan bir ankette, KOBİ iletişim uygulaması olarak WhatsApp’ın kullanıldığı sonucuna varıldı. KOBİ’ler müşterileri ile iletişim kurmak için için WhatsApp’ı tercih ediyor.

KOBİ iletişim uygulaması olarak WhatsApp kullanılıyor

Gündelik hayatta hızlı ve kolay iletişim sağlayan WhatsApp, bazı ülkedeki işletmeler tarafından müşteriler ile iletişim için de kullanılabiliyor. Brezilya’da yapılan bir araştırma, WhatsApp’ın KOBİ’ler için ana iletişim aracı olduğunu gösteriyor. Brezilya Mikro ve Küçük İşletme Destek Servisi (SEBRAE) tarafından yapılan araştırma, Brezilya’da KOBİ’lerin yaklaşık yüzde 72’sinin müşterileri ile iletişimde WhatsApp kullandığını tespit etti. Araştırmada WhatsApp kullanan şirketlerin yüzde 43’ünün ürün ve hizmet satmak için bu uygulamadan yararlandığı belirtiliyor.

6022 işletmeye yönelik yapılan araştırmada, bu KOBİ’lerin sadece yüzde 27’sinin kendisine ait bir web sitesi olduğu belirlendi.

Ankete katılan KOBİ’lerin yüzde 90’ının cep telefonlarını iş için önemli bir araç olarak kullandıkları görülüyor. Ayrıca yüzde 51’inin önümüzdeki beş yıl içinde iş genişlemesi açısından İnternet ve sosyal ağların en umut verici kanallar olacağını düşündükleri görülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>