KOBİ’lere mobil oyun bazlı eğitim

0

enoctaTürkiye’nin e-öğrenme alanındaki ilk ve öncü şirketi Enocta’nınkoordinatörlüğünde, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Okan Üniversitesi ortaklığı ve TAGES’in desteği ile 1 Kasım 2013 tarihinden bu yanadevam eden INTOUCH- ICT projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Proje çıktılarının paylaşıldığı toplantıya, INTOUCH- ICT sürecinde yer alan KOBİ çalışanlarının yanı sıra, İtalya, Macaristan ve İsveç merkezli uluslararası proje ortakları da katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti AB Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen projenin kapanış toplantısında, Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren KOBİ çalışanlarının mobil oyun bazlı öğrenmeyle edindikleri kazanımlar aktarıldı.

Kapanış toplantısında oyunun öğrenme sürecindeki yerinin ve öneminin anlatıldığı bir panel de düzenlendi. Moderatörlüğünü Enocta İş Geliştirme Grup Müdürü İdil Denizciler Dinç’in yaptığı panelde, Vodafone Eğitim Teknolojileri Müdürü Hakan Derviş Koçak, ODTÜ öğretim görevlisi GDLN Avrasya Bölgesi Temsilcisi Tarkan Gürbüz ve Pixofun Kurucu Ortağı Başak Güvenç konuşmacı olarak katıldı.

 

BİT KOBİ’ler keyifli ve kalıcı öğrenme modeli

INTOUCH-ICT’nin KOBİ’lere ve iş dünyasına katkılarıyla ilgili konuşan Enocta CEO’su Ahmet Hançer, “Oyun ve oyunlaştırmayı, keyifli ve kalıcı öğrenme sürecinde dinamik ve interaktif bir araç olarak konumlandırdığımız proje kapsamında, 10 farklı konuda 20 adet mobil oyun hazırlandı ve KOBİ’lere sunuldu. Akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kullanılabilen mobil oyunlarla bilgi ve becerilerini eğlenceli yollarla geliştiren BİT KOBİ profesyonelleri, bundan böyle iş hayatında karşılarına çıkacak rutin olmayan durumlara yönelik her daim hazırlıklı olacaklar. Oyun dinamiklerini markaya, işletmeye ya da belirli bir ürüne entegre ederek interaktif bir ortam yaratmayı başarabilen KOBİ’ler ise, şirket içi eğitim programlarında mekân ve zaman sınırlaması olmadan tüm çalışanlarına keyifli ve etkili bir öğrenme alternatifi sunarak, sınıf içi eğitimlerine kıyasla çok daha avantajlı fiyatlarla çalışanlarının ve şirketin iş performansını artırmış olacak” dedi.

Türkiye’de ve AB ülkelerinde BİT KOBİ profesyonellerinden beklenen kilit yetkinlikleri tanımlamayı, yetkinlik kazanmış yeni BİT çalışanlarının sayısını artırmayı ve BİT sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler arasındaki işbirliğine dayalı öğrenmeyi artırmayı hedefleyen proje, bu süreçte Türkiye ve Avrupa’daki KOBİ’ler bünyesinde mobil öğrenme bazlı öğrenme yaklaşımlarını ve araçlarını teşvik ederek KOBİ’leri yenilikçi öğrenme modelleriyle tanıştırmış oldu.

Hayat Boyu Eğitim Programı (LLP) kapsamında fonlanan bir Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi Projesi olan INTOUCH-ICT,  31 Ekim 2015 tarihinde sona erecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>