KoçSistem’in girişimcilik platformu Techsquare yılın girişimini seçti: Enhencer

0

250 girişim arasından 12 girişim finale kalmayı başardı

 Dijitalleşme çözümleri sunan KoçSistem’in girişimcilik platformu TechSquare birinci yılını “T-Day Yılın Girişimi Ödülleri” etkinliği ile kutladı. Yıl boyunca 250’den fazla girişim fikrinin alındığı TechSquare Girişimcilik ve İnovasyon Platformu, finale kalan on iki yenilikçi girişimi duyurdu.  

Sunulan projeler arasından 100 bin TL’lik T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nün sahibi makine öğrenimi odaklı veri analizi yaparak tahmin algoritmaları geliştiren Enhencer ekibi oldu. Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu, jürinin verdiği oylarla birinci seçilen Enhencer’a 100 bin TL’lik ödülü takdim etti. Birbirine çok yakın puanlarla sonuçlanan T-Day Yılın Girişimi Ödülleri finalinde jüri, çok az bir puan farkı ile ikinci olan “Simularge” ekibine ise KoçDigital ile ortak proje geliştirme imkânı tanıdı.

Techsquare’in dikkat çeken jürisi

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Evren Dereci, Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, Boston Consulting Group CEO’su Burak Tansan, e-Tohum Kurucusu Burak Büyükdemir, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen,  Kworks Direktörü Dr. Mahmut Özdemir, Fortune Türkiye Teknoloji Editörü Kerem Özdemir, HBR Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan, Hürriyet Gazetesi Teknoloji Editörü Ahmet Can, gazeteci ve mentor Timur Sırt’tan oluşan jüri; girişimci projeleri, iş fikri, vizyon, uygulanabilirlik, yenilikçilik ve rekabetçilik gibi birçok açıdan titizlikle değerlendirdi.

Enhencer açık kaynak sistemlerde tahmin modelleri geliştiriyor

Finans, sigorta, e-ticaret ve bilişim sektörlerinde yüzden fazla proje gerçekleştiren Enhencer, Python veya R gibi açık kaynak sistemlerde tahmin modelleri geliştiriyor. Enhencer takımı içerisinde 5 veri bilimci, 3 yazılım geliştirici ve 3 satış/pazarlama personeli yer alıyor.

Nisan 2015’de faaliyetlerine başlayan Enhencer ekibinin sunduğu hizmet, 2017 yılının Aralık ayından bu yana finans, sigorta, e-ticaret, bilişim, FMCG, üretim ve hizmet sektörlerinde olmak üzere günümüz itibarıyla toplam 14 kurum tarafından kullanılıyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>