Kolombiya kripto para düzenlemesi yapıyor

0

Kolombiya kripto para

Kolombiya hükümeti, ülkedeki şirketlerin pilot uygulamaları için adım atıt. Kolombiya kripto para düzenlemesi ile şirketlere test imkanı sağlıyor.

Kolombiya kripto para testleri için çağrıda bulundu

Günümüzde bazı ülkelerde kripto paralara yönelik katı bir tutum sergileniyor olsa da son dönemde ılımlı adımların atıldığını söyleyebiliriz. Buna bir örnek de Kolombiya hükümeti oldu.

Yeni bir pilot uygulamayı yürürlüğe koyan Kolombiya hükümeti, kripto paralara yönelik düzenleme yapıyor. Bu düzenlemeyle birlikte kripto işlemleri yapmak isteyen şirketlerden, yıl sonuna kadar pilot uygulama testler için başvuruda bulunması bekleniyor. Düzenlemeyle birlikte finansal faaliyetlerin yasadışı kullanımının önlenmesi hedefleniyor.

Ayrıca kriz durumları da önlenerek, finansal hizmetlerde yeni teknolojilerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amaçlanıyor. Kolombiya’daki Kripto Varlıklarının Düzenlenmesine Genel Bakış isimli panelde duyurulan düzenlemenin baş aşamadan oluşacağı belirtiliyor. Uygulama, seçim, yapılandırma, izleme ve geri bildirim aşamalarıyla test süreçlerinde artık somut adımlar atılması hedefleniyor.

Şu anda Kolombiya’da dört finansal hizmet sağlayıcısının bu programa dahil olacağı biliniyor. Ancak 2021 yılında uygulanacak zaman çizelgesi hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>