Kömür santralleri Bitcoin madenciliğini etkiliyor

0

Kömür santralleri Bitcoin

Montana eyaletindeki kömür santralleri Bitcoin madenciliği ile yeniden gündeme geldi. Bu santrallerde üretilen ucuz elektriğin, madenciler için önemine değinildi.

Kömür santralleri Bitcoin madenciliği için avantajlı

ABD’nin kuzeybatı eyaletlerinden biri olan Montana’da kömür santrallerinin kapatılması yeni bir gündem yarattı. Montana Senatörlerinden olan Steve Daines, kömür santrallerinin Bitcoin madenciliğinde önemli bir kaynak olduğunu söyledi. Bu santrallerin kapatılmasının ise eyalette gelişme gösteren Bitcoin madenciliğini olumsuz yönde etkileyeceğini belirtti.

Daines, Enerji ve Doğal Kaynaklar Komitesi toplantısında Montana’nın kripto para sektöründeki firmaların dikkatini çekebileceğini ve yatırım merkezi olabileceğini söyledi. Ancak kömür santrallerinin kapatılmasıyla madencilerin ucuz elektriğe ulaşamaması, Montana’da gelişmekte olan bu sektörü sekteye uğratabilir.

Eyalette bulunan 4 kömür santralinin 2027 yılına kadar kapatılmasına karar verilmişti. bu açıklamaların ardından planlamada değişiklik olup olmayacağı şimdiden merak ediliyor.

Montana’daki bir diğer önemli avantaj ise havanın çok soğuk olması sayesinden madencilik ekipmanlarında yaşanan ısınma problemi minimum seviyelere iniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>