Kopenhag Tekerleği, bisikletinizi elektrikli yapıyor

0

MIT’in Senseable City Lab’daki startup’ı Superpedistrian, ilk ürününü uluslararası alanda piyasaya sürüyor. Kopenhag Tekeri olarak adlandırılan kırmızı kemerli tekerlek, herhangi bir bisikleti elektrikli bir ulaşım aracına dönüştürebiliyor.

Superpedistrian, 44 ABD eyaletinde şu anda mevcut olan Kopenhag Tekerleğini, İngiltere ve Avrupa’da ilk kez satacağını duyurdu. Superpedestrian CEO’su Assaf Biderman, otomobillerin kullanıldığı kalabalık şehirlerde, bisikletlerin ana ulaşım aracı olarak hizmet etmesi gerektiği görüşünde.

Kopenhag Tekerleği, sürücülerin aktivitilerini denetleyen dijital anahtar görevi gören bir akıllı telefon uygulamasıyla birlikte geliyor. Tekerlek sürücünün torkunu, duruş hızını, doğru zamanda güç verilmesi için ölçüm yapıyor. Tekerleğin içine yerleştirilen motor, sürücünün ihtiyacı halinde çalışarak bisiklete güç sağlıyor.

Kopenhag Tekerleği’nin satış fiyatının 1.500 dolar olduğu belirtiliyor. Janta monte olacak şekilde alınan sıradan motorların fiyatı ise 2.000 dolar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>