Koreli pil şirketleri ticari anlaşmazlığı çözmeyi çalışıyor

0

Koreli pil şirketleri

Koreli pil şirketleri ticari anlaşmazlığı çözmek için ABD ile yoğun görüşmeler içerisinde. ABD ile Koreli üreticiler arasında sorun yaşanıyor.

Koreli pil şirketleri ABD ile anlaşmazlığı çözebilecek mi?

Güney Koreli pil üreticileri LG Chem ve rakibi SK Innovation Co, ABD ile ticari sır anlaşmazlığını çözmek için girişimlerde bulunuyor. Bu üreticiler Georgia’daki önemli fabrika, Ford Motor Co’yu ve Volkswagen AG’nin elektrikli araç planları için tehdit olarak görülüyor.

Şubat ayında ITC, SK’yi elektrikli araç pil teknolojisiyle ilgili ticari sırları kötüye kullanmakla suçladı. Firmaya karşı 10 yıllık ithalat yasağı duyurulurken, LG Chem’in yanında yer alındı. Ancak SK’nin dört kişilik Ford’un EV F-150 programı için piller için bileşen ithal etmesine izin verildi.

SK, ITC’nin kararının iptal edilmemesi halinde, yapım aşamasında olan 2,6 milyar dolarlık Georgia’daki pil tesisinden çekilme sözü verdi.

Çin ile ticari konuda sürekli anlaşmazlık yaşayan ABD, bu kez Kore ile kapsamlı bir gerginlik yaşayacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>