KOSGEB 200 milyon TL destek sağlayacak

0

KOSGEB yazılım

KOSGEB yazılım sektörüne yönelik toplamda 200 milyon TL tutarında destek sağlayacak. KOSGEB yazılım sektörüne yönelik destek programını, KOBİGEL kapsamında yayınlayacak.

KOSGEB yazılım sekötüne destek verecek

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı, 2018 Yılı Teklif Çağrısı’na göre yazılım sektörüne destekte bulunulacak. 24 Nisan’da yayınlanacak bildiride 700 milyon TL’lik destek programı bulunuyor. Bunun 500 milyon TL’si üretim sektörüne ayrılırken, 200 milyon TL’si tamamen yazılım sektörü KOBİ’lerine yönelik olacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “katma değerli üretim ve teknoloji tabanlı girişimciliğe nitelikli destek” vizyonunu benimsediklerini söyledi.

KOSGEB’in yayınlayacağı proje çağrısı için son tarihin 22 Haziran olacğaı belirtiliyor. Ayrıca proje sürelerinin en az 6, en fazla ise 12 ay olması isteniyor.

Geçtiğimiz yılın KOSGEB verilerine baktığımızda ise 8 alt kategoride toplamda 8355 proje başvurusu alındığı ve 3012 projeye toplamda 742 milyon TL destek verildiği görülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>