Kredi kartı JCB blockchain üzerine çalışacak

0

JCB blockchain

Japonya’nın en büyük kredi kartı JCB blockchain için yeni bir strateji izliyor. JCB, blockchain teknolojisi için ortaklık kurdu.

JCB blcockhain çalışmalarına başlıyor

Kripto paralar, ekonomik anlamda dünyada henüz beklenen dönüşümü yaşatmadı. Ancak kripto paralarla hayatımıza daha net bir şekilde giren blockchain teknolojisi neredeyse her alanda kullanılıyor.

Japonya’nın en büyük kredi kartlarından biri olan JCB de blockchain sistemine yönelik önemli bir adım attı. JCB, sürdürülebilir işlem sistemi üzerine çalışmalar yürüten TECHFUND ile oraklık kurduğunu açıkladı. Yapılan anlaşmayla JCB, TECHFUND’un işlemler konusundaki tecrübesinden yararlanarak yeni bir platform oluşturacak.

Platform ile teknoloji hızlandırıcı olarak görev yapacak olan TECHFUND, işletmelerin ve yeni girişimlerin blcokchaini benimsemesi için çalışacak. Bunun için ise ACCEL BaaS programı sunulacak.

Online ödemelerde birçok yenilikçi adım atan JCB, bu satın almayla uzun vadede blcockhaini benimseyerek kullanıcıları için yeni projeler sunabilir. JCB, 2019’un Aralık ayında yaptığı açıklamada, B2B ödemeler için planlama yaptığını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>