Kredi kartınızı bu uygulamayla koruyun!

1

Günümüzde ne yazık ki insanları dolandırmak ve bilgilerini çalmak için birçok farklı yöntem deneyen dolandırıcı bulunuyor. Bunlar kimi zaman internet üzerinden bilgilerimizi çalmaya çalışırken, kimi zaman da kart kopyalama tekniğini kullanarak fiziksel olarak bilgilerimizi ele geçirmeye çalışıyor.

Böylesi insanlar yüzünden satın aldığımız benzini kredi kartımızla öderken aslında saniyeler içerisinde kart bilgilerimizi kaptırmamız içten bile değil. İşte böylesi durumlardan kaçınmak için çevrede kart kopyalama cihazlarını tarayan ve size güvende olup olmadığını söyleyen bir Android uygulaması geliştirildi: Skimmer Scanner.

Skimmer Scanner uygulaması neler sunuyor?

Şimdilik sadece Android platformunda yer alan; açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan bu uygulama Bluetooth cihazlarını tarayarak aralarında kart kopyalama cihazı olup olmadığını kontrol ediyor.

Her bir tarama yaklaşık 30 saniye sürüyor ve taramanın sonunda çevrede kart kopyalama cihazı olup olmadığını size söylüyor.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Ise yaramaz gene de kart kopyalanabilir. Sadece Bluetooth cihazlari tariyor bu uygulama.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>