Kripto analitik firması Elliptic yatırım aldı

0

Kripto analitik firması Elliptic

Kripto analitik firması Elliptic, 60 milyon dolarlık yatırım topladı. Elliptic’in topladığı yatırım, SoftBank’ın bu alana ilgisini gösteriyor.

Kripto analitik firması Elliptic büyümeye devam ediyor

Kripto analitik firması Elliptic, SoftBank ve Wells Fargo’nu risk sermayesi kolu da dahil olmak üzere yatırımcılardan 60 milyon dolar topladı.

Daha büyük yatırımcıların kriptoya ve diğer dijital varlıklara ısınmasıyla birlikte, blok zinciri analiz firmaları yüksek talep görüyor ve mevzuata uygunlukla dolu bir sektörde artan denetim incelemesi ile dijital tokenlerin yasadışı kullanımına hacklemeden kaynaklanan baş ağrılarını bağlayın.

Mastercard, işletmelerin hızla büyüyen kripto sektöründeki riskleri ve uyumluluğu ele almalarına yardımcı olmak için ABD araştırmacısı CipherTrace’i açıklanmayan bir ücret karşılığında satın aldı.

Haziran ayında, ABD blockchain veri platformu Chainalysis, kripto varlıklarının kapsamını genişletmeyi hedefleyerek 4.2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon dolar topladığını söyledi.

Londra merkezli Elliptic, C Serisi turunun Evolution Equity tarafından yönetildiğini ve SoftBank Vision Fund 2 ve Wells Fargo Strategic Capital’in ilk kez yatırım yaptığını söyledi.

Ayrıca Temmuz ayında Japon holding, Latin Amerika’daki en büyük kripto para borsalarından biri olan Mercado Bitcoin Link’e 200 milyon dolar yatırım yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>