Kripto ATM havalimanına kuruldu

0

kripto ATM

Son dönemde kripto ATM sayısında önemli bir artış yaşanıyor. Özellikle Bitcoin ATM ile başlayan bu süreçte ciddi bir ilerleme yaşandı. Son olarak kripto ATM bir havalimanına kuruldu.

Schiphol Havalimanı’nda kripto ATM

Yurtdışı seyahatlerinde yaşanan en büyük sorunlardan birisi; elinizdeki parayı o ülkenin para birimine dönüştürmek oluyor. Schiphol Havalimanı, bu konuda oldukça yenilikçi bir adım atarak, yolcuların ellerinde kalan paraları kripto paraya dönüştürebileceği bir ATM’yi hizmete açtı. Bu ATM ile yolcular, Euro gibi para birimlerini BTC ve ETH’ye dönüştürebiliyorlar.

Schiphol Havalimanı Tüketim Ürünleri ve Hizmetleri bölüm müdürü Tanja Dik, bu ATM’lerin şu an için deneme aşamasında olduğunu belirtiyor. Giden ve gelen yolcular için 3 farklı noktaya yerleştirilen ATM’ler, 6 ay boyunca test edilecek. Yolcuların ATM’lere ilgisinde göre bu hizmet ya tamamen kaldırılacak ya da daha fazla ATM yerleştirilecek.

Schiphol bu konuda her ne kadar ilk olmasa da kripto para piyasası için oldukça önemli bir adım atmış oldu. Daha önce Avustralya’da Brisbane Havalimanı, bünyesinde bulunan tüm mağazaların kripto para kabul edeceğini açıklamıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>