Kripto borsaları Hindistan’ı hedef alıyor

0

Kripto borsaları Hindistan

Kripto borsaları Hindistan’da faaliyet gösterebilmek için çeşitli yollar deniyor. İzin almak isteyen şirketler, sert bir tutumla karşı karşıya.

Kripto borsaları Hindistan’da faaliyet gösterebilecek mi?

Reuters tarafından paylaşılan habere göre, küresel dijital para borsaları pazar lideri Binance’in ayak izlerini takip ederek Hindistan’da faaliyet göstermek istiyor. Borsalar, Hindistan’daki nüfusu etkin bir şekilde kullanmayı planlıyor.

Ancak Yeni Dehli’de kripto para birimlerini yasaklamaya yönelik yapılan görüşmeler, borsaları bu konuda temkinli davranmaya zorluyor. Potansiyel yasağın muhalifleri, 1.35 milyar genç insanın ekonomik gücünü etkileyeceği düşüncesiyle bu yasağın karşısında duruyor. Bu konuda resmi bir veri bulunmasa da endüstri analistlerinde göre Hindistan’da 15 milyon kripto yatırımcısı olduğu tahmin ediliyor.

ABD merkezli Kraken, Hong Kong merkezli Bitfinex ve rakip KuCoin’in Hindistan piyasasını araştırmaya devam ettiği belirtiliyor. Her üç borsa da trafiklerine, likiditelerine ve rapor edilen işlem hacimlerinin güvenilirliğine dayalı olarak veri platformu CoinMarketCap tarafından dünyanın ilk 10 içinde yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>