Kripto lisansı için sınav yapıldı

0

Kripto lisansı

Malta’da yürürlüğe giren yeni yasa tasarısı kapsamında, kripto lisansı için sınav yapıldı. Kripto lisansı sınavında başarı oranı yüzde 39 oldu.

Kripto lisansı sonuçları bekleneni vermedi

Malta’da yürürlüğe giren Sanal Finansal Varlıklar Yasası ile kripto para piyasasına yönelik eğitim ve sınav şartı getirilmişti. Yasa ile kripto para piyasasında ‘aracı’ konumda olmak isteyenlerin önce eğitim alması, daha sonra sınavı başarıyla geçmeleri zorunlu hale getirildi.

Avukatlar, denetmenler ve muhasebecilerden oluşan 250 kişinin katıldığı sınavda, sadece yüzde 39 oranında başarı sağlandı. Yani her 3 kişiden 2’si başarısız oldu.

Malta’da bu şekildeki eğitimler ve sınavlar ile resmi kripto para piyasasına yönelik düzenleme getirilmesi hedefleniyor. Eğitim ve sınavlar, yetkinliği olmayan kişilerin kripto para piyasasını yasa dışı kullanmaması için bir önlem olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>