Kripto para bağımlıları tedavi edilecek

0

Kripto para bağımlıları

İskoçya’da bir hastanede, kripto para bağımlıları için tedavi süreci başlatma kararı aldı. Bu karar ile dünyada ilk kripto para bağımlıları tedavi merkezi kurulacak.

Kripto para bağımlıları için tedavi merkezi

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar, birçok kişi için adeta bir kumara dönüşerek, kazanma hırsıyla olumsuz psikolojik durumlara neden olabiliyor. Özellikle bu konuda teknik bilgiye sahip olmadan, sadece daha çok kazanma hırsıyla yönelen kişiler için durum iç karartıcı bir hal alabiliyor. İskoçya’da Castle Craig Hospital, bu kişiler için tedavi süreci başlatacağını duyurdu. Hastane yetkilileri, kişilerin tedavi edilmesiyle bağımlılık düzeyine ulaşan bu durumdan kurtulabileceklerini belirtiyor.

Hatanede psikiyatrist olarak çalışan Chris Burn, kripto para piyasasındaki anlık değer değişimlerinin kişileri bağımlılığa doğru ittiğini belirtiyor. Yatırım sonrası değer değişimleriyle yaşanan heyacan, kişinin kendini durdurmasını engelleyebiliyor.

Kripto para bağımlıları için hastanede uygulanacak tedavi süreci, grup tedavileri ile başlayacak. Bir grup yatırımcı, birbirlerine hayat hikayelerini anlatarak, bu işe nasıl başladıklarını ve şu anda hangi konuma geldiklerini anlatacak.

Böyle bir girişime rağmen, bilimsel veriler olmadan gerçekten bu tip bir bağımlılık olup olmadığını söylemek yanlış olabilir.  Bu tedavi süreci, hastanenin dünyada bir ilki gerçekleştirdiği pazarlama çalışmasının ürünü olma ihtimali çok yüksek. İlerleyen günlerde bu bağımlılık için başka tedavi merkezlerinin hizmete girip girmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>